Cedarville Elementary School has announced its honor students for the second nine weeks period. They are:

Perfect attendance

Kindergarten: Joella Horn, Olivia McGill, Caleb Meadows, Lainie Smith, Aurora Walton, Mikayla Cook, Shaun Frisbie, Lindsey Henry, Annaliese Schader, Levi Crowley, Steven "Brenton" Dunn, Ashley Thacker.

First grade: Audrey Chaisson, Cade Cross, Gracee House, Chandler Pemberton, Hope Arnold, Brody Ewald, Erin Fleming, Ruby LaLonde, Chasyn Oden, Rylee Partain, Isabel Torres, Braxton Wesley, Taylor Fleming, Alex Heaton, Brady Hightower, Mason Kemp, Andrew Payne, Taryn Smith.

Second grade: Jaclyn Almanza, Jasmine Flores, Carson Riley, Gracie Templeton, Maddison Buford, Sierra Clayborn, Serenity Johnson, Paden Knight, Caroline Morrow, Briley Small.

Third grade: Tristyn Cagle, Emely Ferguson, Matthew Holthusen, Andrew Mendoza, Dona Sevenstar, Noah Skelton, Dawn Thacker, Aubrey Turner, Jace Baker, Bradlee Blankenship, Lindsey Cook, Madison Hosier, Lucas House, Montana Wesley.

Fourth grade: Kirsten Garner, Christian Wharton, Darien Skinner, Hayden Partain, Rayden Mullis, Xander Mize, Jordan Hightower, Cody Dickens, Gavin Decker, Megan Clark, Dylan Cluck, Landon Vrentas, Taryn Turner, Nathan Teague, Colby Maxwell, Zach Heaton, Carmen Fletcher, Hayden Fleming, Shaelyn Bowman, Juline Kenya Rowe, Zachary Cranor, Kylie Heckard, Aleah McAfee, Jesse Morrow, Elizabeth Terry.

Superintendent’s list

First grade: Aaron Conger, Cade Cross, Xavier Estes, Lane Garner, Alyssa Giannetti, Lily Holcomb, Gracee House, Annee Jackson, Rose LaLonde, Blake McGill, Lillian Ming, Jaci Odom, Chandler Pemberton, Hope Arnold, Abby Brown, Erin Fleming, Ruby LaLonde, Rylee Partian, Sammie Sabin, Katie Snodgrass, Katie Cureton, Layton Worst, Maci Deal, Taylor Fleming, Kinsey Franklin, Brady Hightower, Harley Lane, Kali Perew, Lydia Small, Taryn Smith, Jesse Emberton, Isaac Moses.

Second grade: Jaclyn Almanza, Rayce Bruce, Noah Easley, Reese Merchka, Emily Mizell, Hailey Myers, Joshua VanWinkle, Colten Arnold, Laila Adams, Cason Darrow, Caroline Morrow, Briley Small.

Third grade: Andrew Mendoza, Dawn Thacker, Aubrey Turner, Emily Wood, Justus Thornbrugh, Caroline Moore, Bryce McCune, McKenzie Marion, Chaz Hernandez, Lindsey Cook, Tannah Larue, Sarah Pham, Montana Wesley, Seth Frisbie.

Fourth grade: Kirsten Garner, Christian Wharton, Hayden Partain, Rayden Mullis, Jordan Hightower, Ashlyn Fincher, Gavin Decker, Dylan Cluck, Maria Terceira, Regan Neal, Darryl Kattich, Hayden Fleming, Lilly Evans, Jaison Black, Zachary Cranor, Kylie Heckard, Ransom Merechka, Tyree Mongold, Elizabeth Terry, Dominick Austin, Taylor Henson, Jayme Hild, Payton Wise.

Principal’s list

First grade: Audrey Chaisson, Paige Cluck, Madilyn Deal, Isaac Irwin, Aiden Andrews, Brody Ewald, Guner Gabbard, Aedan Jones, Ethan Sindle, Isabel Torres, Nathaniel Belt, Gracie Dunn, Mark Deal.

Second grade: Jasmine Flores, Makayla Holthusen, Zachary Heckard, Matthew Stewart, Lily Morrow, Katelyn Seymour, Kendall Hightower, Jacob Morrow, Hailey Cook, Haley Hurst, Serenity Johnson, Xander Jones, Nathan Prater, Brianna Tuck, Addy Willet, Braxton Cooley.

Third grade: Tristyn Cagle, Emely Ferguson, Dakota Holland, Koda McDowell, Hayden Miller, Dona Sevenstar, Cody Surls, Madison Wertheimer, Molly Wiggins, Audrey Wells, Katy Fleming, Austin Bentley.

Fourth grade: Chenae Irwin, Cody Dickens, Taryn Turner, Josh Roam, Jamie Jordan, Gaitlin Bailey, Juline Kenya Rowe, Macy Davidson, Tayleigh Estes, Sierra Hurst, Aleah McAfee, Mattie May, Christopher Ming, Jesse Morrow, Molly Self, Nathaniel Smith, Madison Wesley, Jake Self.

Honor roll

First grade: Raven Merechka, Emmalee Sheppard, Chasyn Oden.

Second grade: Knowlton Christian, Kasydi Johnson, Xaine Kaylor, Alayna Newton, Rylee Lanning, Isaac Garnaat, Makalie Carter, Gracie Templeton, Keira Morrow.

Third grade: Seth Adkins, Jordan Chavez, Nykolas Hunter, Lane Hightower, Bradlee Blankenship, Jordan Conger, Saige Dye, Kaylee Gates, Levi Hightower, Lucas House, Ross Rice, Jacob Rodriguez, Kayla Workman.

Fourth grade: Darien Skinner, Jordan Moore, Xander Mize, Megan Clark, Rylie Weber, Landon Vrentas, Colby Maxwell, Zach Heaton, Carmen Fletcher, Brayden Easter, Brieann Miller, Ty Skeleton.